I. liga Východ vo volejbale žien v sezóne 2014/2015

Výsledky 6. kola z 22.-23.11.2014: ELBA Prešov - TU Košice 3:1 (-25, 13, 19, 30) a3:0 (16, 12, 19); Kometa Košice - Michalovce 3:2 (21, -23, 8, -19, 12) a 1:3 (22, -13, -13, -21); voľno - Humenné.

Komentár k dvojzápasu Michaloviec:

Z dvojzápasu u Komety v Košiciach si Michalovčanky doniesli 4 body zo 6 možných. V prvom zápase výhodu domáceho prostredia využili domáce hráčky. V koncovke prvého setu si dokázali urobiť 6 bodový náskok, ktorý Michalovčanky už nedokázali dobehnúť. V druhom sete sa bojovalo o každú loptu a koncovku tentoraz vyhrali Michalovce. Tretí set vyhralo jednoznačne družstvo Kométy Košice, keď si rozhodujúci náskok urobilo už v začiatku setu. Podobný scénar mal aj začiatok 4. setu až do stavu 8:2 v prospech Košíc. Od tohto stavu hráčky Michaloviec začali pomaly dobiehať súpera a nakoniec vyhrali set 25:19. Posledný set lepšie zvládli domáce hráčky a zápas vyhrali 3:2. V tomto zápase sa ukázalo rozhodujúce, že Michalovčankám chýbalo pár hráčok kvôli rôznym povinnostiam a v niektorých momentoch sa tak prejavila nezohratosť družstva.

Druhý zápas už nebol taký napínavý. V zostave hostiek tréneri urobili pár zmien. Na domácich hráčkach bolo vidieť fyzickú únavu a s každým setom robili stále viac chýb. Hráčky Košíc dokázali odolávať  len v prvom sete, a vyhrali ho o 3 body. V ďalších setoch už mali jasne navrch Michalovčanky a dva nasledujúce vyhrali pomerne výrazne. Vo štvrtom sete sa Košičanky snažili ešte zabojovať, ale hosťujúce hráčky si vybudovali potrebný  náskok hneď na začiatku setu a udržali si ho až do konca zápasu. Víťazstvom v druhom zápase si tak VK Michalovce udržal 2. miesto v tabuľke.

Najbližší program: - 7. kolo - 29.-30.11.2014: Michalovce - ELBA Prešov (v Ne 30.11.2014 od 11:00 h v telocvični SZŠ, Masarykova 27, Michalovce), TU Košice - Humenné, voľno - ŠŠK Kometa Košice.